Soutěž o nejoriginálnější baňku

A je to tady zase! Výsledky soutěže, kterou Žárovka vyhlásila na začátku prosince, opět všechny překvapily a potěšily. Hlavně však nikoho nenechaly na pochybách, že nápaditost, kreativita a tvůrčí nasazení našim žákům opravdu nechybí. 13 originálních výtvorů se společným znakem „baňka“ zaujalo ve čtvrtek 15. prosince své místo ve vstupní hale školy. K vidění jsou zde baňky visící, svítící, polystyrénové, provázkové, třpytivé, ze dřeva, z papíru, iglú z vaty… Motivy na nich symbolizují zimu, Vánoce, slavnostní atmosféru, radostné očekávání nejkrásnějších svátků v roce. Z krajiny za polárním kruhem dorazil i Santa se svým sobem Rudolfem a hostování přijal i zlatočervený živý karásek Pepík, který se prezentoval v baňce – akváriu. Nejtěžšího úkolu – hodnocení – se ujali ti nejpovolanější. Děti z naší mateřské školy. Přišly k nám v pátek dopoledne, pečlivě si výstavku baněk prohlédly a pak každý z nich ukázal nebo pojmenoval tu, která se mu líbila nejvíc. No a jak to celé dopadlo? 1. místo: baňka s pracovním názvem „Iglú“ třídy VI. A, 2. místo obsadila baňka svítící, visící, na které je  namalovaná zimní vesnička – autory jsou děti z V. třídy. O 3. místo se dělí akvárium s Pepíkem a visící baňka s vánočním stromečkem protkávaným zlatými nitkami z dílny prvňáčků. Je nutné zdůraznit, že bodování bylo velmi těsné. Poděkování patří všem, kteří se do soutěže zapojili.

Mgr. Ivana Vaňková