4. místo v krajském finále branného závodu WOLFRAM

V sobotu 23. 9. 2017 se naše úspěšná čtveřice závodníků z okresního kola v branném závodě s názvem Wolfram zúčastnila krajského finále této soutěže, která se tentokrát konala ve vojenském prostoru Libavá, v okolí nádrže Barnov na řece Odře. Tým ve složení Adéla Malá, Denisa Štefková, Denis Varyš a Martin Voženílek měl jedinečnou možnost nahlédnout do vojensky uzavřeného území armády ČR a vyzkoušet si na vlastní kůži odlehčenou část vojenského výcviku, který tvořil náplň celého závodu.
Pro závodníky byl připraven 3 kilometrový okruh, během kterého na žáky čekalo 7 technických stanovišť. Úvodní disciplínou byla jízda na raftu, dále překážková dráha, střelba, zdravověda, vědomostní test, silový test a úkol zaměřený na spolupráci s názvem ,,rýna“. Po absolvování závodu mohli ještě žáci využít doplňkových stanovišť, mezi kterými byla střelba z luku a airsoftových zbraní, ukázka historické vojenské techniky a také střelných zbraní používaných za 2. světové války.
Ve velmi chladném, deštivém, ale údajně ideálním vojenském počasí přineslo snažení našich žáků trošku hořké, ale přesto velmi úspěšné 4. místo mezi 13 školami, mezi kterými jsme spolu se Slavkovem tvořili jediné zastoupení vesnických škol. Na start se vedle nás postavily ZŠ z Kopřivnice, Třince, Havířova, Ostravy a Bruntálu.

Našim žákům velmi děkuji za přístup, snahu a nasazení během obou kol této zajímavé soutěže a také za úspěšnou reprezentaci naší školy na krajské úrovni.

Mgr. Jakub Machel

Připojuji gratulaci a velké poděkování nejen žákům, ale také panu učiteli.

PaedDr. Ivana Pavlíková

Další fotografie ze závodu najdete pod následujícím odkazem: