6. místo v minifotbale

V postupovém okresním finále v minifotbale, které se konalo 26. dubna opět na umělé trávě v Kylešovicích, jsme bohužel nenavázali na náš výkon z okrskového kola a možná i náš senzační postup přes fotbalisty z Kylešovic nás trošku poškodil. Do turnaje jsme vstoupili s pocitem, že se výsledek automaticky zvládne, a možná i to nás stálo lepší umístění. Okresní finále svedlo dohromady 8 nejlepších škol okresu, které sehrály své zápasy ve dvou čtyřčlenných skupinách. Náš výkon bohužel nenastartovala ani úvodní remíza s papírově slabší ZŠ Skřipov, se kterou jsme vydřenou remízu 1:1 uhráli až v samotném závěru zápasu a zvítězili na penalty. První dva body do tabulky ale nebyly špatným vstupem do skupiny. Bohužel druhé utkání proti ZŠ Englišova jsme hrubě nezvládli a po drtivé porážce 6:0 se naše postupové ambice úplně rozpadly. V posledním utkání jsme s vítězem skupiny ZŠ Edvarda Beneše opět uhráli remízu 1:1, ale penaltový rozstřel tentokrát vyzněl v náš neprospěch. Zisk 3 bodů znamenal zároveň 3. místo v základní skupině a zápas o konečné 5. – 6. místo ve skupině okresní. V tomto utkání jsme narazili na ZŠ Otická, která zvítězila v poměru 3:0. I přes výsledkově ne úplně vydařený finálový turnaj je konečné 6. místo v okrese určitě velmi pěkným umístěním. Ze stupňů vítězů se nakonec radovali na 3. místě žáci ze ZŠ Englišova, na místě druhém se umístili fotbalisti ze ZŠ Edvarda Beneše a první místo, které zároveň znamená postup na krajské finále do Krnova, si připsala ZŠ Kravaře.

Mgr. Jakub Machel