A, B, C, D,…

Vážení čtenáři, nenechte se zmýlit titulkem. Tento článek nebude věnován prvním krůčkům našich nejmenších žáků abecedou. Ti už přece mají nemalý kus této cesty za sebou. A, B, C, D, – značky vitamínů – byly předmětem přednášky, jíž se v úterý 15. března v rámci projektu Ovoce do škol zúčastnili žáci prvního stupně. Všichni bez výjimky si již dříve vyslechli od svých rodičů i učitelek mnohé o prospěšnosti ovoce a zeleniny. Pokud však o tomtéž vypráví mrkev gigantických rozměrů, mají taková slova přece jen jinou váhu – maxiváhu. A tak není divu, že se děti s nadšením zapojily do diskuze o zdravém jídelníčku, imunitě a pozitivních účincích jednotlivých vitamínů pro naše zdraví. Při závěrečném vědomostním klání se rozhodně nenechaly zahanbit. Les zvednutých rukou byl nepřehlédnutelný. A maximrkev? Ta odměnami rozhodně nešetřila. Nejkrásnějším dárkem, kterého se dostalo všem dětem, bylo maxiobětí s maximrkví, které vyvolalo maxiúsměv a maxiradost. A nejen za to maximálně děkujeme.

Mgr. Ludmila Volná