Adaptační kurz

Ve čtvrtek 9. září vyrazili naši noví šesťáci vstříc společným zážitkům na adaptační kurz do Vitaminátoru Sosnová. Bývá tradicí, že hned ze začátku roku vyrazí šesté třídy na společný výlet, aby se i mimo školní lavice vzájemně poznali žáci z Neplachovic a žáci, kteří k nám nově nastoupí na vyšší stupeň.
Slunečné počasí bylo předzvěstí krásného dopoledne, které jsme strávili v příjemné přírodě sosnovských sadů. Žáci byli hned na úvod seznámeni s činností Vitaminátoru a ochutnali přírodní šťávy, které tato firma vyrábí. Po krátkém úvodu jsme vyrazili na 4,5 km dlouhou sadařovu stezku, na které byly pro žáky připraveny otázky týkající se naší okolní přírody, zastávky u hospodářských zvířat chovaných v areálu, lanové centrum a několik dalších přírodních překážek. Na závěr na nás čekalo opékání špekáčků, seznamovací hry a na zpáteční cestu žáci dostali malou svačinku. Čtvrteční adaptační kurz se vydařil a prostředí, které máme doslova za humny, nabídlo velmi příjemný pobyt v krásné a nedaleké přírodě.

Mgr. Jakub Machel, Mgr. Alexandra Neiserová