Adaptační program pro 6. třídy

Každoročně organizujeme na začátku září adaptační program pro VI. třídu. Letos máme po dlouhé době dvě šesté třídy, a tedy dva adaptační programy, které proběhly 6. a 7. září. Dlouhodobě spolupracujeme s nestátní neziskovou organizací Eurotopia z Opavy. Dvě zkušené lektorky připravily pro žáky zajímavé aktivity. Děti reagovaly spontánně, se zájmem a bez problému se zapojovaly do připravených her. Ty byly zaměřeny na rozvíjení spolupráce, skupinového cítění, začlenění nově příchozích žáků z brumovické školy do stávajícího kolektivu. Do většiny aktivit se zapojili i noví třídní učitelé – p. učitelka Vaňková a p. učitel Hulva, buď přímo, nebo jako poradci při složitějších hrách. Užili jsme si i spoustu legrace. Akce se konala v pěkném prostředí střelnice v Neplachovicích, a protože po oba dny nám přálo počasí, většina aktivit se uskutečnila venku.

Šesťáci, držíme palce, ať utvoříte prima partu, která spolupracuje a pomáhá slabším!

Mgr. Renata Schreierová, školní metodička prevence