Adaptační výlet šestých tříd

Nový školní rok je tady a s ním i noví šesťáci – rovnou dvě třídy. Každoročně pro ně připravujeme adaptační kurz, aby se od začátku lépe poznali i mimo školní prostředí. Letos jsme zvolili formu adaptačního výletu. Po oba zářijové dny (5. a 6. září) se naším cílem stalo Úvalno. Po krátké jízdě vlakem jsme vyrazili na místní barokní rychtu z roku 1699. Zrcadlové bludiště, dveřní labyrint, strašidelné pohyblivé obrazy, místnosti s historickým nábytkem a nářadím, a dokonce kostlivec ve skříni – to vše upoutalo naši pozornost. Zrcadlové bludiště je prý větší než to na Petříně. Dále jsme pokračovali na rozhlednu Hanse Kudlicha. Po zdolání 103 schodů jsme se kochali pohledem na daleké Beskydy a Jeseníky a dozvěděli se o životě Hanse Kudlicha, úvalenského rodáka, který se zasloužil o zrušení roboty. Přímo v prostorách  rozhledny je také jeho mauzoleum. V krásném areálu Strážiště jsme rozdělali oheň, opekli špekáčky, zahráli hry a trochu víc se poznali…

Milí šesťáci, přejeme vám šťastný start a prima třídní kolektivy!

Paní učitelky třídní a  paní učitelka Renata Schreierová, školní metodička prevence