Advent na zámku

Rok se s rokem sešel a Vánoce jsou opět za dveřmi. Na tyto svátky se většinou lidé pečlivě připravují téměř celý prosinec – pečou cukroví, chystají dárky, uklízejí a zdobí své příbytky. U nás ve škole se připravujeme již před začátkem listopadu. Ještě než opadá listí ze stromů, už kreslíme obrázky se zimní a vánoční tematikou, paní učitelky vymýšlí výrobky na tvůrčí dílny, zpěváci nacvičují písničky a herci se učí své role. V druhé polovině listopadu již každý ví, kde bude účinkovat a jaký bude mít kostým. Mezi tím do řad účinkujících zasáhne epidemie angíny a nervy jsou na pochodu. Před secvičnou zkouškou celého programu se promění jedna školní místnost v nahrávací studio a zpěváci zpívají a zpívají, až je vytříbený hudební sluch pana učitele spokojen. Po generálce na zámecké terase nastane uspokojení, že snad vše dobře dopadne.

Jak dopadlo naše účinkování v Adventu na zámku a jaký byl předvedený program „Mrazík po našemu“, již víte sami, pokud jste se zavítali v sobotu 26. listopadu na zámek v Neplachovicích, nebo to zjistíte podle přiložených fotografií.

                                                                                                           Mgr. Blažena Wertichová