Vystoupení pro Advent na zámku

Určitě budete souhlasit s tvrzením, že prosinec je měsíc radosti a laskavosti. Snažíme se být k sobě milí, překvapujeme se dárečky, pomáháme si. Neměli bychom čekat až na Ježíška, pozorní k sobě bychom mohli být celý měsíc. Udělat někomu radost nemusíme jen hmotným dárkem, potěšit druhé můžeme i jinak.
Žáci naší školy začali rozdávat radost hned od prvního prosince. Na zámku v Neplachovicích potěšili návštěvníky svými krásnými obrázky, malým dětem udělali radost tvůrčí dílnou a všechny dohromady překvapili opět zbrusu novým představením na zámecké terase. Letos jsme předvedli kromě vánočních písní a básní a tradičních koled také „operku“ Červená karkulka. Mnoho zábavy jsme si užili již při nácviku, při konkurzu na jednotlivé role. Přitom jsme zjistili, že máme hodně šikovných zpěváků, herců i tanečníků a nemusíme se bát ani náročnějších žánrů.
V rozdávání radosti jsme pokračovali i v dalších dnech – v úterý na setkání jubilantů a ve středu na tradičním setkání seniorů v Neplachovicích. Podle smíchu a potlesku si myslíme, že se nám podařilo předat babičkám a dědečkům náš „dárek“ – udělat radost a navodit dobrou náladu.

                                                                                                                                           Mgr. Blažena Wertichová