Advent na zámku

Adventní dny v sobě kouzlo mají,

stříbrné zvonky slyšíš hrát,

lidská srdce se otvírají

a chtějí tiše naslouchat.

Tyto verše se nesly z osvětlené zámecké terasy setmělým parkem v sobotu 30. listopadu. Zahájily dlouho očekávané vystoupení dětí základní školy na slavnosti Advent na zámku. Srdce shromážděných diváků určitě pootevřela pohádka O dvanácti měsíčkách v podání pěveckého sboru a dramatického souboru Bavidlo, pohladily je verše v podání Andrejky, Kuby a Aleny, potěšily koledy flétnistů-šesťáků a dojaly písničky druháků a třeťáků.

S žáky naší školy jste se mohli setkat již od rána v zámku vonícím Vánocemi. V místnosti zaplněné výtvarnými díly našich dětí probíhaly tvořivé dílny a ukázky paličkování, schodišti vévodili školní a družinoví sněhuláci  a veškeré dění neúnavně zaznamenávali redaktoři školního časopisu Poděs.

Ve středu odpoledne udělali žáci radost babičkám a dědečkům na jejich setkání předvedením svého adventního programu. Potlesk a perníček moc chutnal.

                                                                                                                                     Mgr. Blažena Wertichová