Adventní zamyšlení

Nastal adventní čas a v naší obci byl zahájen na zámku. Krásná výzdoba, vánoční dekorace a spousta dobrot k jídlu a pití. Slavnostní atmosféra a milé vystoupení dětí naší základní školy. Zkrátka vše, co nám v této zvláštní a složité době dodá pohodu a některé přiměje k zamyšlení. Nejen nad tím, že za tím vším je skryto mnoho hodin práce, času, trpělivosti a obětavosti. Při vystoupení dětí se mi honily hlavou nejrůznější myšlenky. Kolikrát už jsem tady stála? Vždyť je to teprve „chvilka“ od doby, kdy zde vystupovaly moje vlastní děti… Proč se u těchto vystoupení vždy bezděčně usmívám? Odpovědi určitě dokážete uhodnout. Zkusme si tyto krásné okamžiky uložit do paměti, protože je nelze ničím nahradit. V případě potřeby je použijme k rozjasnění mysli, ke zlepšení nálady, k povzbuzení, k načerpání životní energie. Užívejte si svých blízkých, užívejte si drobných každodenních radostí. A to nejen proto, že nastal adventní čas.

Mgr. Ivana Vaňková