Angličtina trochu jinak

Ve čtvrtek 21. května se ze čtvrté třídy ozývala samá anglická slovíčka. Důvodem byl další projektový den, který byl tentokrát věnován angličtině. Celý den jsme pracovali s příběhem, který nás provázel naší první učebnicí New Chatterbox 1. Připomněli jsme si seznámení hlavních postav a také nekalé úmysly Candyho gang až do úplného rozluštění zápletky. Děti pracovaly ve dvojicích. Při posledním tematickém dni se žáci naučili pracovat s QR kódy, což je natolik nadchlo, že si tuto aplikaci stáhli i do svých vlastních zařízení. Proto jsme QR kódy využili i tentokrát. A ten pocit, že mohou své mobilní telefony a tablety používat i během vyučování, byl k nezaplacení. Děti si pomocí čteček přečetly úkoly či otázky, se kterými si hravě poradily. Nakonec žáci ve skupinkách sehráli jednotlivé příběhy. Všichni jsme si tento den užili a dokonce ani anglický jazyk nebyl překážkou, pobavili jsme se a zasmáli nad mnohdy vtipnými scénkami.

Mgr. Klára Střížová