Ani sousto nazmar – OKO Opava

Víte, co nepatří do lednice? Jakou cestu urazí banán nebo avokádo, než si na něm pochutnáme? Jak zabránit plýtvání jídlem? Tak na tyto otázky a spoustu dalších dostali odpovědi žáci VI. B. Od února naplánovaná akce se konečně uskutečnila a lektorka Amálie z Opavské kulturní organizace si s dětmi o těchto tématech povídala skoro dvě hodiny. Někdo odpovědi znal, pro někoho byly novinkou. Děti pracovaly samostatně, potom se střídaly v týmech, získávaly a přicházely o „peníze“ formou žetonů, vyhrávaly, prohrávaly, diskutovaly na zadané téma. Čas uběhl rychle. Ani jsme se nenadáli a už jsme zase seděli ve vlaku. Takže pokud byste chtěli vědět jakoukoliv informaci na toto téma, obraťte se na odborníky z VI. B.

Mgr. Ivana Vaňková