Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Apríl ve školní družině aneb Fšecko naruby

Občas má asi každý z nás pocit, že je jeho život jakoby vzhůru nohama. Ale je minimálně jeden den v roce, kdy jsme s touto skutečností nejen smíření, ale většinou ji přijímáme i s úsměvem a lehkostí. Ano, jde o 1. duben, tedy APRÍL. A veselo bylo tento den i v 2. oddělení školní družiny. Bylo tam totiž FŠECKO NARUBY. Apríl si z nás zkrátka vystřelil. Zpřevracel nám stoly i židle, otočil obrázky, výrobky, křesla, sedačku, odpadkové koše a dokonce i včelky na naší narozeninové tabuli létaly ten den vzhůru nohama. Co všechno se v první aprílový den u nás v herně změnilo, jsme si následně ověřili v soutěžním kvízu. Legraci jsme si užili i ve školní jídelně, kde jsme to také vzali obráceně – na tácek jsme si dali nejdříve čaj, pak hlavní jídlo a polévku až nakonec. Aktovky jsme si nenesli na zádech, nýbrž na břichu. A při zapisování družinové docházky nás překvapila zcela nová, nevšední jména – všechna byla totiž napsaná pozpátku. Náš smích při jejich čtení určitě slyšely i paní kuchařky o patro níž. Pomyslnou aprílovou korunu nasadili legračnímu dni páťáci se svým nápadem převrátit si oblečení naruby. Snad vám bylo 1. dubna stejně veselo, jako nám.

Děti 2. oddělení a paní vychovatelka Iveta Johnová