Astronomicky první jarní den ve čtvrté třídě

Vlastně přesněji v keramické dílně, v okolí školy a virtuálním světě. V tento den někteří žáci objevili neznámé prostory své školy. Společně jsme zavítali do přízemních prostor budovy, tentokrát jsme minuli kuchyňku a pokračovali dále do keramické dílny. Už nás zde čekala odbornice přes tuto tvůrčí činnost, naše paní vychovatelka Jana. Pod jejím vedením dětem pod rukama vznikaly výrobky s jarní tématikou, které po vypálení budou zdobit naše domovy. Další část dne jsme se vydali zaznamenat toto roční období směrem do zámeckého parku. Z pořízených fotografií jsme již v lavicích vytvářeli ve skupinkách jarní plakát. Na závěr jsme si zaseli skoro zázračnou bylinku řeřichu. Spojili pranostiky, zazpívali tematické písně a za vše se řádně odměnili.

Inspirujte se a žasněte v galerii…

Mgr. Tereza Pethsová