Atletická soutěž POHÁR ROZHLASU

Velmi úspěšnou soutěž mají za sebou především naši mladší žáci, kteří jeli reprezentovat školu na soutěž Pohár rozhlasu do Opavy na Tyršův stadion. Jedná se o atletický závod, který tvoří 6 disciplín a každá škola může nominovat své nejlepší závodníky do dvou vybraných disciplín a závěrečné štafety. Pro starší žáky nabídku disciplín tvoří běh na 60 metrů, skok do dálky, skok do výšky, vrh koulí, běh na 1500 metrů a závěrečná štafeta na 4×60 metrů a jejich závod se uskutečnil v úterý 15. 5. 2018. Družstvo starších chlapců tvořl Antonín Polok, Hynek Varyš, Ondřej Meissel, Denis Varyš, František Foltýn, Dominik Moša, Ladislav Pavliska a Martin Voženílek. Kluci nakonec díky nasbíranému bodovému součtu obsadili pěkné 11. místo z 15 startujících škol. Podstatně lépe si vedli naši mladší žáci, kteří startovali svůj závod o den později, ve středu 16. 5. 2018. Složení disciplín bylo s drobnými změnami, také se startovalo v běhu na 60 metrů, skoku dalekém a skoku vysokém, vrh koulí ale nahradil hod kriketovým míčkem a vytrvalostní běh byl zkrácen na 600 metrů pro dívky a 1000 metrů pro chlapce. Závěrečná štafeta na 4×60 metrů byla společná pro oba soutěžní dny. Tým mladších chlapců tvořil Michal Pomp, Šimon Hloušek, Ondřej Lubeník, Ondřej Botzián, David Meissel, Patrik Snášel, Ladislav Pavliska, Adam Bolík, Radek Seipel a Adam Grela. Díky skvělým výkonům celého družstva jsme se vyhoupli na konečné 6. místo z 11 škol. Za zmínku určitě stojí individuální výkon Šimona Hlouška a Ondřeje Lubeníka, kteří v hodu kriketovým míčkem obsadili 3. a 4. místo, v běhu na 60 metrů zaběhl David Meissel 5. nejrychlejší čas dne a Adam Grela 6. nejrychlejší čas. Skvěle se našim chlapcům vedlo také na dálce, 5. místo obsadil Štěpán Pavliska a 6. místo mezi jednotlivci patřilo Davidu Meisselovi. V disciplínách startovalo průměrně 30 závodníků. Nejlepší výkon předvedly naše mladší dívky, které skončily jen těsně za bronzovými medailemi, přesto na nádherném 4. místě. Tým ve složení Alexandra Nováčková, Vendula Silberová, Kateřina Quisová, Aneta Štrohalmová, Rozálie Muráňová, Sabina Skřivánková, Viktorie Serdelová, Markéta Bugárová a Eliška Šišmová podal na dráze maximum opět podpořené skvělými individuálními výkony. Vendula Silberová si připsala celkové 4. místo v běhu na 60 metrů a 5. místo v běhu na 600 metrů, k tomu přidala Kateřina Quisová 6. místo ve skoku vysokém. Závodnic rovněž startovalo okolo 30 v každé disciplíně.

Všem jmenovaným žákům děkuji za sportovní výkony a nasazení, se kterým závod absolvovali a znovu příjemně reprezentovali naši školu na další sportovní soutěži.

Mgr. Jakub Machel

Další fotografie ze závodu:

https://plus.google.com/u/0/104946829186953218097