Atletický čtyřboj na ZŠ Šrámkova

Začátkem května jsme se s vybranými žáky z vyššího stupně zúčastnili atletického víceboje, který se konal na ZŠ Šrámkova v Opavě. Do závodu jsme přihlásili mladší a starší chlapce, kteří se postupně museli vypořádat se čtyřmi atletickými disciplínami. V úvodu závodu jsme absolvovali běh na 60 metrů, následovaly skokové disciplíny skok daleký a skok vysoký, po jejichž splnění přišly na řadu hody kriketovým míčkem a vrh koulí. U těchto disciplín si žáci vždy volili jednu ze dvou možností. Závěrečný vytrvalostní běh na 800 metrů pro mladší a 1000 metrů pro starší museli opět absolvovat všichni závodníci.
Z původně přihlášených 5 škol se okrskového kola nakonec zúčastnili jen 3 školy, takže jsme své síly mohli změřit pouze ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Vrchní. I přes snahu našich družstev nám bodový zisk v obou případech vystačil vždy jen na 3. místo.
Naši školu reprezentoval v družstvu mladších chlapců Antonín Polok, Ondřej Meissel, Ondřej Botzián, Ondřej Lubeník a Patrik Snášel, za starší chlapce závodili Tomáš Kubíček, Filip Karli, Petr Sekanina, Jan Matějka a Jakub Kramný. Nejvíce bodů v individuální kategorii mladších chlapců nasbíral Antonín Polok, který se mezi 14 závodníky umístil na 7. místě, mezi našimi staršími chlapci se nejlépe vedlo Jakubovi Kramnému, který skončil ze 14 závodníků na 8. místě. Za zmínku určitě ještě stojí výkon Filipa Karliho v hodu kriketovým míčkem. Jeho nejdelší pokus dolétl na značku 59 metrů a byl nejdelším hodem závodu.