Atletický víceboj Memoriál Mirko Fišera

Ve čtvrtek 22. 10. reprezentovali vybraní žáci 6. a 7. tříd naší školu na atletickém víceboji v Háji ve Slezsku. Závod se skládal z běhu na 60 metrů, šplhu, skoku dalekého, hodu kriketovým míčkem a běhu na 1500 metrů. Družstvo tvořilo 6 chlapců a 6 dívek, jejichž výkony se v závěru sečetly a odhalily tak konečné pořadí. Náš tým reprezentoval Viktor Bolík, Martin Voženílek, Petr Matýsek, Jan Silber, Antonín Polok a Dominik Moša, za děvčata se do závodu zapojila Nela Hřivnáčová, Adéla Kalabisová, Vladimíra Šafaříková, Vendula Bokischová, Denisa Štefková a Dorota Fojtíková. Naši žáci spíše sbírali na závodech tohoto typu zkušenosti a jejich snažení přineslo v silné konkurenci 8. místo z 9 zúčastněných škol. Mezi jednotlivci se z chlapců nejlépe dařilo Viktoru Bolíkovi, který se mezi 53 závodníky umístil na 7. místě. Z dívek se nejlépe umístila Adéla Kalabisová, která obsadila 20. pozici mezi 47 závodnicemi. Za zmínku určitě ještě stojí 26. místo Vlaďky Šafaříkové. Našim žákům patří poděkování za snahu a bojovnost, se kterou k jednotlivým disciplínám přistoupili. I přesto, že umístění nebylo úplně nejlepší, byl pro naše žáky závod určitě cennou zkušeností, která se bude hodit na dalších atletických měřeních sil.

Celkové pořadí družstev: 1. ZŠ Englišova, 2. ZŠ Kylešovice, 3. ZŠ Vrchní, 4. ZŠ Háj ve Slezsku, 5. ZŠ Vítkov, 6. ZŠ Kravaře, 7. ZŠ Edvarda Beneše, 8. ZŠ Neplachovice, 9. ZŠ Šrámkova.

Mgr. Jakub Machel