Atletický víceboj Pohár rozhlasu

Poměrně vydařené závody mají za sebou družstva našich žáků, která se koncem května zúčastnila atletického víceboje v prostorách Tyršova stadionu v Opavě. V letošním roce jsme obsadili všechny možné kategorie a do závodu se zapojili mladší i starší družstva jak děvčat, tak chlapců. Závod byl rozdělen do dvou dnů. Jako první startovala kategorie mladších žáků a sportovci měřili své síly v běhu na 60 metrů, skoku dalekém, skoku vysokém, hodu kriketovým míčkem, vytrvalostním běhu a v závěrečné štafetě. Závod je postaven tak, že každý ze závodníků může do celkového skóre sbírat body pouze ve dvou disciplínách a štafetě, takže žáci startují v těch disciplínách, které jim jdou nejlépe. Naši školu reprezentovali David Říčný, Patrik Šebela, Filip Herber, Štěpán Pavliska, Jan Rys, Jakub Malý, Adam Bolík, Jan Tomášek, Adam Grela, Matěj Hendrich, Stella Marie Bucháčková, Eliška Šišmová, Karolína Kořistková, Markéta Bugárová, Marie Šafaříková, Julie Vávrová a Nikol Vrbická. Lépe se vedlo družstvu mladších chlapců, jejichž snažení přineslo 9. místo z 15 zúčastněných družstev, mladší žákyně obsadily 13. místo z 16 družstev. Někteří z našich žáků předvedli ve svých disciplínách velmi slušné individuální výkony a několikrát se jim podařilo probojovat mezi 10 nejlepších sportovců závodu. Adam Grela se ve skoku dalekém umístil na 6. místě ze 45 závodníků, v běhu na 60 metrů dokonce obsadil 3. místo ze 49 závodníků. Skvěle si vedla rovněž Markéta Bugárová, která se umístila ve skoku dalekém na 6. místě ze 48 závodnic a v běhu na 60 metrů byl její čas 2. nejlepší mezi 48 závodnicemi.
Následující den své síly měřila také družstva starších žáků s mírnou úpravou disciplín. Hod kriketovým míčkem je u starších nahrazen vrhem koulí a jsou protaženy vytrvalostní běhy. Skvěle si vedlo především družstvo starších děvčat, které obsadilo 5. místo mezi 12 školami, starší chlapci se umístili na 12. místě z 15 škol. Školu reprezentoval Michal Pomp, Hynek Varyš, David Meissel, Radek Seipel, Ondřej Lubeník, Jan Camfrla, Vojtěch Karásek, Ondřej Meissel, Ondřej Botzián, Vendula Silberová, Kateřina Quisová, Karolína Fiedlerová, Aneta Štrohalmová, Rozálie Muráňová, Vendula Bokischová, Sabina Skřivánková a Eliška Matoušková. Také naši starší žáci se blýskli hned několika solidními individuálními umístěními a do nejlepších desítek se vešel Jan Camfrla, který ve vrhu koulí obsadil 10. místo mezi 44 závodníky, Eliška Matoušková se také ve vrhu koulí umístila na 8. místě z 35 závodnic. Ve svých disciplínách si vedla výborně také Vendula Silberová, která v běhu na 60 metrů obsadila 8. místo mezi 34 závodnicemi a v běhu na 800 metrů byla 7. mezi 32 běžkyněmi. Ve skoku vysokém si pro 10. místo z 32 závodnic vyskočila Sabina Skřivánková a štafeta děvčat se v závěrečném běhu závodu umístila na 8. místě mezi 19 startujícími štafetami. Všem našim závodníkům děkuji za předvedené sportovní výkony a slušnou reprezentaci školy.

Mgr. Jakub Machel