Atletický závod – Pohár rozhlasu

Velmi pěkné výkony a solidní umístění mají za sebou naši atleti, kteří se vydali na atletické závody 3. a 4. května do Opavy. Na Tyršově stadionu se v tyto dny konal Pohár rozhlasu, atletický závod, ve kterém každá škola mohla nasadit až 10 závodníků a zvolit pro ně atletické disciplíny, ve kterých mají nejlepší výkony. Žáci měřili své síly v běhu na 60 metrů, vytrvalostním závodě, skoku do dálky, skoku do výšky, mladší žáci se ještě utkali v hodu kriketovým míčkem a na žáky starší čekala disciplína vrh koulí.
Atletické klání odstartovala ve velmi chladném počasí ve středu 3. května družstva mladších žáků, složená ze šesťáků a sedmáků. V kategorii mladších děvčat se naše družstvo umístilo na 10. místě z 12 škol. I když se děvčata umístila spíše v zadní části startovního pole, velmi pěkným výkonem se předvedla ve skoku dalekém Klára Polanská, která si pokusem 379 cm zajistila 10. místo v konkurenci 36 závodnic. Solidní výkony předvedla děvčata také v hodu kriketovým míčkem, kde se Adriana Snášelová umístila na 15. místě a Klára Polanská na 16. místě mezi 36 závodnicemi.
Krásné a překvapivé umístění předvedli naši mladší žáci, kteří v konkurenci 15 škol obsadili 6. místo. K tomuto velmi pěknému umístění přispěly zdařilé individuální výkony a naši žáci se hned dvakrát umístili mezi 10 nejlepšími závodníky v jednotlivých disciplínách. V běhu na 1000 metrů doběhl Jakub Kořistka s 9. nejlepším časem v konkurenci 41 běžců. Výkonem 53,48 metrů si zajistil Lukáš Witoszek 4. místo mezi 42 závodníky v hodu kriketovým míčkem. Za zmínku stojí určitě ještě 11. místo Dominika Kořistky ve stejné disciplíně.

Družstvo mladších žákyň:

Veronika Smoleňová, Klára Polanská, Lucie Schoppiková, Ellen Gasiorková, Adriana Snášelová, Laura Kornasová, Veronika Doleželová, Tereza Kelíšková, Kristýna Kořistková a Nela Kořistková

Družstvo mladších žáků:

Šimon Mocko, Ivo Odstrčil, David Staníček, Tobiáš Václav Agel, Jakub Kořistka, Samuel Mrázek, Dominik Kořistka, Milan Váňa, Václav Maxim Budín a Lukáš Witozek.

Závod starších žákyň a žáků startoval o den později, ve čtvrtek 4. května. Obě naše družstva se předvedla velmi zdařilými výkony a zaznamenala lepší umístění, než jejich mladší spolužáci. Družstvo starších žákyň se umístilo na 9. místě z 15 zúčastněných škol a pěknému umístění pomohly hlavně výkony Viktorie Švachové, která skončila 10. mezi 41 závodnicemi ve skoku dalekém, ve skoku vysokém se umístila Edita Stavařová na 6. místě a pro 11. místo mezi 42 závodnicemi si vyskočila Nikola Voženílková. Za zmínku ještě zajisté stojí 10. místo Nikoly Voženílkové ve vrhu koulí a skvělý výkon také předvedla naše štafeta ve složení Stavařová, Švachová, Voženíková a Sedláčková, která se blýskla 4. místem mezi 24 štafetami.
Starší chlapci nám zajistili nejlepší umístění v soutěži a obsadili krásné, ale nepopulární 4. místo. Lepší než naše družstvo byly v závodě pouze sportovní školy, a to Englišova, Kylešovice a Otická. Také mezi chlapci jsme zaznamenali několik výkonů v horních patrech startovní listiny. V běhu na 60 metrů zaběhl 12. nejlepší čas Albert Vávra, 9. nejlepší čas v běhu na 1500 metrů si připsal Jakub Čech, ve skoku vysokém skončil na 9. místě Albert Vávra a na místě 11. Michal Šrek a vůbec nejlepší bodový zisk jsme zaznamenali ve vrhu koulí, kde se na 3. místě umístil výkonem 11,14 m Vendelín Dluhoš a hned 4. místo patřilo Ondrovi Seipelovi, který kouli poslal do vzdálenosti 11 metrů. Pochvalu zaslouží také naše štafeta ve složení Vávra, Šrek, Šmarda a Dluhoš, která zaběhla 5. nejlepší čas v konkurenci 26 štafet.