3. místo na Poháru rozhlasu

Obrovský úspěch zaznamenalo družstvo našich starších chlapců, které vybojovalo 3. místo v silné konkurenci 10 škol okresu Opava v atletickém víceboji. Pohár rozhlasu se konal v pátek 3. května 2024. Tým starších chlapců tvořil Albert Vávra, Matěj Vrbický, Matěj Dehner, Michael Novák, Oliver Trent Bucháček, Ondřej Čapek, Milan Váňa, David Pietroň, Marek Kurowski a Jakub Šmarda. Chlapci měřili své síly s ostatními školami v běhu na 60 metrů, běhu na 1500 metrů, skoku dalekém, skoku vysokém, vrhu koulí a štafetě, kdy v každé disciplíně mohli startovat vždy tři naši závodníci. Jejich snažení přinášelo body celému družstvu a náš tým si od začátku nevedl vůbec špatně. 7. místo Alberta Vávry v běhu na 60 metrů, 15. místo Ondřeje Čapka ve vrhu koulí nebo 11. místo Matěje Vrbického ve skoku dalekém a další pěkné výkony našich chlapců nám zajišťovalo průběžné 5. místo. Naprostou dominancí ve skoku vysokém, který vyhrál výkonem 170 cm Albert Vávra, za ním se hned s výkonem 165 cm umístili David Pietroň a Matěj Dehner, jsme se vyhoupli na 3. místo, které jsme si během na 1500 metrů a 3. místem ve štafetě na 4×60 metrů uhájili. V běhu na 1500 metrů zaběhl Michael Novák 9. a Oliver Trent Bucháček 10. nejrychleší čas. Závěrečná radost z bronzových medailí tak při vyhlášení mohla propuknout naplno, navíc vytvořený bodový zisk by mohl stačit na postup do krajského kola, které se koná opět v Opavě.

Do atletického závodu zasáhla také naše děvčata a družstvo tvořila Lucie Vávrová, Natálie Nováčková, Klára Polanská, Adriana Snášelová, Nela Kořistková, Tamara Marethová, Petra Rysová, Natálie Gregořicová a Lucie Schoppiková. Starší žákyně měly své disciplíny totožné s chlapci, pouze vytrvalostní běh byl zkrácen na 800 metrů. Sportovní snažení děvčat přineslo 8. místo v konkurenci 11 škol.

Všem žákům děkuji za skvělou reprezentaci naší školy v tomto tradičním atletickém závodě.

Mgr. Jakub Machel