!!!avartsO

Co je to za nesmyslný nadpis? Po trošce zkoumání určitě vyluštíte zašifrovaný název města, do kterého jsme se ve čtvrtek 13. ledna vydali. Měli jsme možnost zapojit se do projektu OKAP – odborné, kariérové a polytechnické vzdělávání v Moravskoslezském kraji a zúčastnit se dvou odborných programů ve Velkém světě techniky v Dolní oblasti Vítkovic.
První se nazýval ínávorfiŠ aneb tajemství utajených zpráv. Do luštění a kódování se pustili Šámot, Akžena a … zkrátka polovina osmáků. Druhá polovina žáků osmých tříd se věnovala programu Prvky. Jednalo se o chemické prvky a bylo to super, protože mohli dělat pokusy! Poté se kluci a holky rozprchli po expozicích Světa techniky, zahráli si pinec, basket, občerstvili se v bufetu – a čas vyhrazený pro pobyt rychle utekl. Někteří žáci nebyli ve Světě techniky poprvé, ale všichni se shodli, že by si návštěvu zase někdy zopakovali.

Mgr. Blažena Wertichová, Mgr. Kateřina Baronová