Babička Drsňačka

„Vždyť je s ní děsná nuda! Se všema starýma je nuda. Telka jí nefunguje, pořád chce jenom hrát scrabble a smrdí kapustou!“ Přesně to o své babičce prohlásil její vnuk Ben. Jeho názor se záhy změnil, když zjistil, že babička byla kdysi proslulou lupičkou šperků. Před očima žáků šestých tříd se začal v pátek 29. března ve Slezském divadle v Opavě odvíjet příběh o vztazích, předsudcích a toleranci. Stali se svědky šíleně troufalé loupeže s nečekaným odhalením. Během představení se nejen dobře bavili, ale také se zamysleli nad tím, jestli se ke starším lidem vždy chováme tak, jak by se mělo. Smích, který se rozléhal celým hledištěm, dokazuje, že se naši žáci rozhodně nenudili. Možná se někteří z nich budou od nynějška na svět dívat jinýma očima.

Mgr. Klára Střížová