Badatelsky orientované vzdělávání – úloha stromů v krajině

Dne 25. 3. se naše žákyně devátých tříd opět zúčastnily dne Badatelsky orientovaného vyučování na Masarykově střední zemědělské škole v Opavě. Cílem badatelského vyučování bylo zjistit a následně také měřením ověřit úlohu stromů v krajině. Ačkoliv byl termín na vypracování úkolu šibeniční, naše žákyně si s ním výborně poradily a v konkurenci ostatních pěti základních škol nakonec zvítězily. Po zhodnocení badatelského záměru jsme se vydali do arboreta v Novém Dvoře, kde nás čekala komentovaná prohlídka.
Pevně věřím, že se žákyním podaří zdolat také poslední badatelsky orientovaný úkol, ve kterém si tentokrát posvítí na fyzikální vlastnosti půdy.

Mgr. Radek Hnilica

Povina publicita

Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Moravskoslezském kraji“,                      

reg.č.: CZ..1.07/1.1.00/44.0008