Batoušek není papoušek!

Batoušek není papoušek! Zdá se vám toto vyjádření prapodivné, nesmyslné, popřípadě přitažené za vlasy? A přesto 17. prosince několikrát zaznělo v holasovickém kinosále. Našim žákům, návštěvníkům hudebního vystoupení bubenické skupiny Jumpings Drums, zvláštní nepřišlo. Její frontman Ivo Batoušek totiž hned v úvodu zdůraznil s humorem sobě vlastním, že není na místě zaměňovat jej s výše zmíněným zástupcem fauny. Jste zaskočeni takovým vyjádřením? Věřte, že i my jsme zprvu byli. Vzápětí jsme však pochopili, že na nás čeká nejen pořádná dávka muziky, ale právě i legrace. Ti, kteří si mysleli, že pro pořádný koncert je zapotřebí co největšího množství rozličných hudebních nástrojů, byli vyvedeni z omylu. Skupině Jumpings Drums k němu stačí jen bubny, bubny a, světe div se, bubny. V publiku to vřelo nadšením jak během hudební produkce, tak i při vyprávění příběhu o vzniku bicích nástrojů. Nebudete pro vás jistě překvapením, že jsme kino opouštěli obohaceni o spoustu nových prožitků a informací. A jaká je ta nejdůležitější? No přece, že Batoušek není papoušek!

Mgr. Ludmila Volná

A jak se líbil koncert šesťákům?

Velice se mi líbilo, jak hráli na bubny. Potěšila mě jejich hudba a to, že si někteří bubnování vyzkoušeli. Kája 

Srandovní moderátor, dokázal rozesmát. Hudba pěkně zněla. Celkový dojem super. Tonda

Jak vznikl buben: Koza běžela v zatáčce, nezpomalila a narazila do stromu, tam uschla a potom do toho někdo praštil a měli buben. Honza

Mohli jsme si vyzkoušet hru na africké bubny. Škoda, že to trvalo jen hodinu, ale i tak to bylo super. Monika

Nejvíc se mi líbilo hraní všech tří hudebníků a hlavně, jak to pán uváděl. Mám ráda lidi, kteří v sobě mají humor, a pán ho v sobě měl. Moc ráda mám hluk, a když něco bouchne! Velmi se mi to líbilo, určitě bych šla znova a alespoň na 10 hodin, doopravdy se jim to moc povedlo. Dokonce jsme se mohli zapojit i my, to bylo senza. Anička

Nejvíc se mi líbilo, jak jsme do rytmu říkali AFRIKA a někteří PAPRIKA. Líbilo se mi, že na konci si mohli někteří vyzkoušet, jak se hraje na africké bubny. Bylo to super! Eliška

Moc se mi to líbilo. Dokonce jsem si zahrála na bubny. Uvaděč byl vtipný, hodný. Měli s sebou další dva lidi, kteří s ním hráli na bubny. Měli hezké písničky. Nela

Vystoupení skupiny Jumping Drums se mi hodně líbilo. Hráli dobře, dobře, byla zábava, jak jsme zpívali Afrika. A ten pan Ivo Batoušek to dobře uváděl. Kája 

 Od šesťáků „opsala“ Mgr. Blažena Wertichová