Bee boti na návštěvě v první třídě

Naši prvňáčci ve výuce aktivně pracují s Bee boty. Tito malí robůtci již prvňáčkům pomohli s vyprávěním pohádky, se čtením a zápisem vět, s počítáním příkladů.  Se vším si hravě poradili, ale jedna aktivita byla pro ně záludná. Najít správnou cestu bludištěm, ve kterém se skrýval celý prosincový adventní kalendář. S touto činností jim přispěchali na pomoc čtvrťáci, kteří mají, díky předmětu informatika, programování Bee botů a Blue botů v malíčku. Vznikly tak týmy prvňáčků a čtvrťáků, které se hravě a s nadšením pustily do práce. Z velkých se stali skvělí průvodci a naši nejmenší naprogramovali robůtky až do cíle. Další společný tandem, tentokrát spíše žákovský než učitelský, poskytl žákům jinou formu vzdělávání, kterou zhodnotili jako prima zpestření.

Mgr. Klára Střížová