Běželi jsme pro handicapované děti

V sobotu 23. dubna jsme se s naší školou zúčastnili velice zajímavé akce s názvem Joy Run. Jednalo se o 6 km běh v Městských sadech v Opavě, který se konal na podporu handicapovaných dětí. Prvním cílem akce bylo sestavit tým a společně s handicapovanými dětmi ve sportovním vozíčku vyrazit na běžeckou trať, aby i tyto děti mohly zažít pocit ze sportovního výkonu. Dále pak organizátoři využili peníze ze startovného a z dobrovolných příspěvků pro nákup speciálních vozíčků právě pro tyto děti.

Akce svou myšlenkou byla zajímavá od samotného začátku a ještě hezčí bylo to, že nápad zajet závod podpořit přišel od našich žáků, konkrétně Lucky Rychtové. Se žáky jsme se dohodli, že závod pojmeme jako alternativu k dubnovému výletu a účast 18 žáků, kteří si jeli v sobotu dobrovolně zaběhat a podpořit dobrou věc, byla úžasná. Společně s panem učitelem Hnilicou jsme sestavili 20 členný tým a závod jsme absolvovali společně se dvěma dětmi Alžbětkou a Verčou a přispěli částkou 2000 Kč pro nákup nové techniky. Tímto bych chtěl poděkovat všem rodičům a žákům, kteří k této částce přispěli. Finančně se na této akci podílelo i SRŠ, které uhradilo dopravu na akci.

V krásném sobotním dopoledni se nám podařilo udělat hned několik věcí, které můžou člověka zahřát u srdíčka. Ti, kteří se zúčastnili, udělali něco pro své zdraví a v zeleni Městských sadů v Opavě se pořádně rozhýbali na šesti kilometrové trati, finančně podpořili nemocné děti a hlavně jim aktivně dopřáli pohyb, vykouzlili úsměv na rtech a pomohli absolvovat závod, který není pro každého úplnou samozřejmostí.

Mgr. Jakub Machel

Článek o závodě v OPAVSKÉM DENÍKU:

http://opavsky.denik.cz/zpravy_region/opava-joyrun24042016.html