Branný závod Wolfram

Také v letošním roce se naši žáci zúčastnili, pro naši školu již tradičního, branného závodu Wolfram, který se opět konal ve sportovním areálu ZŠ Englišova. I když naše letošní účast nepřinesla medailové umístění, závod jsme si moc užili a skvěle si zasoutěžili v netradičních disciplínách, které si žáci nemají možnost na běžných školních závodech vyzkoušet. Školu reprezentoval Milan Váňa, Šimon Mocko, Klára Polanská a Adriana Snášelová. Po úvodním nástupu, společné rozcvičce a vědomostním rozstřelu, který spočíval v přiřazení panovníků do panovnických rodů a ve spojení států, vlajek a hlavních měst, se žáci mohli vrhnout na plnění jednotlivých disciplín. Branný víceboj zahrnoval silový trojboj na čas (sedy-lehy, přeskoky přes překážku a angličáky), běh na 1000 metrů, týmovou překážkovou dráhu, hod granátem na cíl, zdravovědu, vědomostní test zaměřený na operaci Wolfram, která probíhala na našem území během 2. světové války, dále střelbu ze vzduchovky a stavbu da Vinciho mostu. Právě poslední dvě disciplíny nám vůbec nevyšly a v součtu bodů s ostatním disciplínami nám náš výkon stačil na 16. místo z 18. vyhlášených pozic. Závodu se zúčastnilo celkem 23 škol. Všem žákům našeho družstva děkuji za reprezentaci školy a nadšení, se kterým závod absolvovali.

Mgr. Jakub Machel