Bu-bu-bu

I tentokrát jsme se nechali vtáhnout poslední říjnový den americkými tradicemi mezi dýně, pavouky, kostlivce, upíry, čarodějnice… Halloween je nejrozšířenějším svátkem v anglicky mluvících zemích, proto jsme byli rádi, že se zapojila i paní učitelka Grigorová se svou výukou anglického jazyka, která celou sváteční výuku zahájila. Nemohli jsme samozřejmě opomenout zmínit Svátek všech svatých, Památku zesnulých ale také Día de los Muertos – Den mrtvých  v Mexiku, který většina zná z filmu Coco. Ve školní kuchyni jsme podle tuzemských tradic pekli tzv. kosti svatých a podle amerických tradic zas dlabali dýně.  Tímto děkujeme rodičům za vypěstovaný materiál k této činnosti. Poté jsme ruční práce vyměnili za ICT technologie. Pomocí aplikace nám tančili vymalované dýně nebo jsme namlouvali příběhy svým maskám v Chatterpixu. Nakonec si každý sám vybral, zda chce halloweensky počítat nebo tvořit sketchbook – papírovou skládanou knížku s informacemi o svátcích mrtvých ve světě. Sladká odměna nikoho neminula, jednoznačně nejvydařenější maska však musela být po zásluze vyzdvižena. Od toho okamžiku už v poklidu vzpomínáme na své blízké.

Vaše čarodějnice, upíři, duchové…