Certifikát Quality Label za projekt Maľované čítanie

Projekt Maľované čítanie trval pouze čtyři měsíce, přesto se naše aktivita a výstupy zalíbily hodnotitelům, kteří nám za tento projekt udělili certifikát Quality Label. Toto ocenění se předává inovativním projektům, které mohou sloužit ve své zemi jako příklad dobré praxe. Na projektu pracovali žáci letošní páté třídy, a to především v hodinách čtení. Projekty v rámci eTwinningu jsou jedinečnou možností k využívání nových metod, technologií a projektového vyučování. Většinou jsme pracovali ve skupinkách a společnými silami jsme tvořili jednotlivé úkoly. Představili jsme náš tým, vytvořili a poté si odhlasovali nejpěknější logo projektu. Inspirovali jsme se malovaným čtením a poupravili některé české pohádky. Vymysleli jsme báseň o škole a kamarádství, kamarádi ze Slovenska ji potom doplnili ilustracemi. Společně jsme se podíleli na vzniku leporela O červené Karkulce – skládali jsme text, malovali obrázky a následně vše propojili. Přes Skype jsme společně četli všem dobře známou pohádku O cínovém vojáčkovi. Nakonec jsme vše zhodnotili. K aktivitám jsme používali iPady, ale vyzkoušeli jsme si i tvorbu v google dokumentech a sdílení. Na závěr si dovolím citaci Kuby Malého: „Super, eTwinning, hlavně, že se nemusíme učit.“ Báseň, na které se velkou měrou podílel, pobavila nejen celou třídu. Jsem si jistá, že při psaní básničky nepocítil činnost učení. I když opak je pravdou…

Odkaz na celý projekt:

https://twinspace.etwinning.net/38169/home

Shrnutí projektu:

https://goo.gl/YAo9bS

Mgr. Klára Střížová