Čertů se nebáli…

Středeční odpoledne nebylo vůbec strašidelné. Ba naopak. Ve středu 6. 1. 2016 jsme se vypravili s některými čertíky a čerticemi z naší školy do hasičské zbrojnice, kde už na nás čekali… Setkání důchodců z Neplachovic bylo tady. Paní Čechová nás za všechny důchodce z Neplachovic srdečně přivítala a pak už to bylo na nás. Zazpívali jsme písničky čertovské, ale i zimní. A protože jsme po čertech vzdělaní, zazněly songy v angličtině, francouzštině i v ruštině. Zarecitovali jsme o tom, jak se v naší škole všichni máme a kolik kroužků navštěvovat stíháme. A nechyběl ani tanec. Publikum jsme roztleskali. A co víc si přát? Všechny ještě čekala sladká odměna – a na oplátku se každý čertík představil a vypověděl, odkud vlastně je. To Vám bylo v sále ticho!

A i když venku mrzlo, až praštělo, při cestě domů, nám bylo dobře. Hřálo nás u srdce, že jsme babičkám a dědečkům udělali alespoň malou radost.

Mgr. Hana Grigorová