Cesta dějinami města

18. března ráno se naše třída vypravila vlakem do Opavy. Nejdříve jsme si prohlédli některé památky – místo, kde stála židovská synagoga, gotickou katedrálu Nanebevzetí panny Marie (byli jsme i uvnitř), nakonec budovu divadla a Hlásku. V Obecním domě jsme viděli čtyři dokumentární filmy festivalu Jeden svět na školách. Viděli jsme třeba příběh o dětech v Afghánistánu, které nemůžou denně chodit do školy, nebo o staré nemocné paní, kterou navštěvuje její vnučka a povídá si s ní.
V prvním patře Obecního domu na nás čekala paní průvodkyně, která nás provedla historií Opavy od pravěku po dnešek. Sami jsme v muzeu hledali různé historické předměty, skládali puzzle z různých období dějin Opavy.
Domů jsme se vrátili autobusem se spoustou zážitků a informací.

Michal Quis, 5. třída