Čeština s iPady

Někdy se může zdát, že je čeština těžká a nudná. Vyjmenovaná slova patří mezi stěžejní učivo z pravopisu a pro některé z nás i dosti náročné. Pokusili jsme si zpříjemnit tuto látku zapojením iPadů. Využití aplikace Čeština hrou je již v hodinách českého jazyka samozřejmostí. S napětím očekáváme, zda se nám podaří zachránit loď před piráty (naštěstí jsme ještě neztroskotali). V aplikaci Book Creator jsme si vyrobili vlastní přehled vyjmenovaných slov. Využili jsme k tomu vyhledávání jednotlivých obrázků na internetu. V další aplikaci ChatterKid jsme namluvili říkanku, která nám pomohla s utvrzením vyjmenovaných slov. A kdy psát být a kdy bít? To jsme si procvičili během práce v PicCollagi, kde jsme si zpracovali rozdíly v používání i/y.

A jak se nám práce s iPady líbila?

Barča: Super práce na tabletu. Vyjmenovaná slova po B se dají udělat i zábavně.

Natka: Práce na tabletu je zábavná, při natáčení jsme se zasmáli.

Irenka: Práce na tabletu se mi líbí moc, protože pracujeme s hodně zábavnými aplikacemi.

Kačka: Práce na tabletu se mi líbí moc. Proč? Protože to je fajn.

Pepík: Líbí se mi pracovat s tablety, nebolí mě u toho ruka.

Terka G.: Tablety jsou i poučené. Mám je ráda a moc dobře se mi na nich pracuje.

Paní učitelka: Ráda ve své výuce používám nové technologie, ke kterým iPady jednoznačně patří. Pro děti je práce s tablety zpestřením. Někteří si ani neuvědomí, že se stále učí. Snažím se dětem ukázat, že práce na tabletu není jen hraní her nebo surfování na internetu.

Mgr. Klára Střížová

 

Mgr. Klára Střížová