Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Cestou necestou, polem ne polem…

Asi tak nějak bych nazvala velmi vydařený výlet sedmiček. Malotraktor jsme nesehnali a tak nám bohatě vystačil vlak. Objednané počasí (zataženo, slabý vítr a pokles tropických teplot) nás příjemně naladilo na výlet za poznáním znovuobjeveného koutu přírody. Naučná stezka Kabátův kopec, zvaný také Horky, tvoří komplex luk, remízků a křovin a jde o jeden z ostrůvků teplomilné květeny na Krnovsku. Měli jsme kliku, všechno kvetlo. Jen motýlům se moc nechtělo létat. Naše další kroky směřovaly na 558 metrů vysoký vrch, kde se na severu Ježníku nachází Vyhlídka s dřevěnou rozhlednou. Viditelnost byla slabší, ale přesto jsme zahlédli kostel Nanebevzetí Panny Marie a Cvilínskou rozhlednu. Všichni sedmáci byli stateční a výhledy si vychutnali. Na slíbený táborák jsme poslušně došlapali na Ježkův palouk. Po vydatné svačině (špekáčku či maršmelounech) jsme si odpočinuli a někteří zařádili na lesním hřišti. Ještě nás čekala poslední zastávka v místním obchůdku na doplnění tekutin a také zásob na zpáteční cestu. Sedmáci byli skvělí a někteří ani nepostřehli, že cestou necestou ušli něco málo přes deset kilometrů.

                                                                                                                          Mgr. Hana Grigorová