Co je to škola?(… očima mazáka, tedy deváťáka)

Když jsem letos, coby žákyně 9. třídy, viděla malé prvňáčky, jak sedí na lavičkách s aktovkami, většími než oni, a s kornouty plnými sladkostí, vzpomněla jsem si, jaké to bylo před devíti lety. Seděli jsme taky tak, vyjukaní a plní vzrušení. Myslím, že za těch osm let, co tady jsme, jsme měli možnost si už mnohokrát odpovědět. Škola není jen učení, ale také místo, kde se setkáváme s kamarády a s novými lidmi. Škola, to jsou výlety za kulturou, společné hodiny plavání, jsou to kroužky, ve kterých děti rozvíjí své zájmy a učí se nové věci. Myslím, že hodně záleží na třídním kolektivu, jak se poskládá. Třeba my, letošní deváťáci, jsme toho společně zvládli mnoho.  Měnili jsme se v námořníky, mořské panny, prasátka atd. v dramatickém kroužku, objevili sopku a zříceninu v turistickém kroužku, bavili spolužáky prostřednictvím časopisu Poděs a honili jsme medvědy na Medvědí stezce. Úplně čerstvým zážitkem je naše účast v televizním pořadu Bludiště. Je toho hodně, čím vším se mi do paměti vryla ŠKOLA. Neumím si představit, že 30. června odtud odejdu a už nikdy se nesetkám s celou třídou při společných hodinách.

Barča Kramná, 9. třída