Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Co vše se děje, když se chystáme do divadla

Určitě to všichni znáte. Zejména pak my „ženy“. Sáhodlouhé diskuze o tom, co si vezmeme na sebe, jestli se ty boty a kabelka hodí ke zvolenému modelu, o špercích ani nemluvě. No a co teprve make-up? A teď si představte, že ve škole máme takových nastávajících žen na druhém stupni přibližně šedesát! Garderoba se řeší nejméně týden dopředu, no a v den konání divadelního představení je před odjezdem na dívčích záchodcích narváno více, než je obvyklé. Řeší se poslední detaily…“Pánové“ se ovšem také nedají zahanbit. Saka různých velikostí, střihů a barev, pečlivě upravené vlasy a vhodně zvolené košile či kravaty. Idylka! Ta však končí ve chvíli, kdy začíná boj o lukrativní zadní místa v autobuse, který nás do divadla veze. Zde musí zasáhnout učitelé a cestující na VIP místech bedlivě střežit. Konečně jsme v Opavě, přímo před divadlem. Máme na programu představení „Limonádový Joe“. Obrovský nápis na divadelním plakátě mimo jiné hlásá: „Jak je důležité míti Filipa“. Znalci vědí, že jde o zpracování díla Oscara Wilda, ale hochovi téhož jména to velmi zalichotí, zejména poté, když je na tuto skutečnost upozorněn třídní učitelkou. Podobně jako v autobuse, jsou velmi důležitá i místa v divadle. Ta nejlepší v prvních řadách nejsou pro některé to pravé a raději by šli do těch kabinek a kupéček na boku. Milovníci divadla tuší, že se jedná o divadelní lóže. Jak jsem již zmiňovala, oblečení nepodcenili ani hoši, i když někteří trochu po svém. Image je image, a proto ani v divadle nemůže chybět ostře červená mikina a výrazný stříbrný řetěz na krku. To však nepochopil první herec, který se objevil na scéně. Dotyčného s řetězem se zeptal, jestli ho potřebuje na jízdní kolo!!! No ale dosti příprav, představení začíná…

Mgr. Ivana Vaňková

… začíná muzikálová show, plná tance, známých melodií, komických situací parodujících život na Divokém západě. Herci hráli úplně všude – objevovali se nečekaně na různých místech mimo jeviště, dokonce i v orchestřišti mezi muzikanty, které zapojili do hry, stejně jako i naše deváťáky sedící v první řadě. Celé představení jsme se skvěle bavili a zpět z Opavy odjíždělo ve středu 7. února 93 spokojených žáků. V hodinách literární výchovy jsme se pak věnovali rozboru různých divadelních žánrů a uspořádali anketu o zhlédnutém představení.

Mgr. Renata Schreierová