Čtenářský klub na II. stupni – Knihomolky

Knihomol je ten, kdo baští knihy! V našem případě se nejedná o motýlka, který škodí knihám, ale o žáky (spíše žákyně) s velmi užitečnou činností. Tato děvčata jsou užitečná samy sobě, protože čtou knihy, přemýšlejí o nich, sdělují si navzájem své zkušenosti a dojmy z četby, ale jsou užitečná pro naši školní knihovnu, protože již několik let o ni pečují, a v neposlední řadě jsou užitečná pro všechny žáky školy, kterým dvakrát týdně půjčují knihy a také připravují a provozují čtenářské lekce pro jednotlivé třídy. V rámci čtenářského klubu budou přihlášené žákyně dál rozvíjet své čtenářství, naučí se psát podvojný deník, budou srovnávat literární a filmovou podobu příběhu. A možná přijde i nějaké překvapení…

                                                                                                          Mgr. Blažena Wertichová