Čtení pomáhá

Projekt Čtení pomáhá probíhá na naší škole už několik let. V jejich průběhu jsme se snažili dětem představit projekt, který podporuje čtenářství a učí děti pomáhat potřebným (po přečtení určité knihy a zodpovězení testu daruje čtenář získaných padesát korun na vybraný charitativní projekt). Každý rok jsme věnovali několik hodin tomu, aby starší spolužáci naučili mladší, jak se přihlásit na internetové stránky projektu, jak si vybrat knihu apod., zkrátka aby jim předali své zkušenosti. Další hodiny byly věnovány vyplňováním testů a sčítáním věnovaných padesátikorun.
V letošním roce jsem byla velmi mile překvapena tím, že někteří žáci – čtenáři již automaticky otevírají stránky tohoto projektu po každém přečtení knihy, vyplní si test a poskytnou získané peníze na charitu. Myslím si, že tímto byl splněn cíl tohoto projektu: přivést děti ke čtení, naučit je vybírat si kvalitní četbu a nebýt lhostejný k lidem, kteří mají méně štěstí v životě.
Zkrátka – projekt Čtení pomáhá žije na naší škole již svým vlastním životem.

Mgr. Blažena Wertichová