Cyklovýlet do Svobodných Heřmanic

Celkem 20 nadšenců, včetně dospělého doprovodu, se rozhodlo strávit aktivně Svátek práce a vyrazilo s Turistickým kroužkem na cyklovýlet, jehož hlavním cílem byl zatopený lom Šífra ve Svobodných Heřmanicích. V krásném slunečném počasí jsme při cestě k lomu projeli Loděnici, Tábor, Velké Heraltice a Košetice. Poblíž lomu ve Svobodných Heřmanicích jsme udělali asi hodinovou přestávku, namočili zpocené nohy v ledové vodě a opekli špekáčky. Vzhledem k tomu, že jsme trasu do Svobodných Heřmanic zvládli rychleji, než bylo v plánu, rozhodli jsme se prodloužit zpáteční trať a navýšit počet najetých kilometrů. Další zastávkou byla pizzerie Tři kaštany ve Velkých Heralticích. Delší cestou zpátky jsme postupně projeli Bratříkovice, Hlavnici, Nový Dvůr a Sádek. Po zaslouženém odpočinku a výborném obědě nás čekala poslední část cesty z Heraltic do Holasovic. Při závěrečné kontrole tachometru ukazoval display hodnotu 46 km, které se v příjemné a dobře rozložené trase ani nezdály absolvované.

Mgr. Jakub Machel

Foto z výletu:

https://plus.google.com/u/0/104946829186953218097