Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Den dětí v základní škole

2. a 3. června byl v naší škole nezvyklý klid. Ve čtvrtek osiřely třídy na 2. stupni, v pátek zely prázdnotou třídy na 1. stupni. No a deváťáci – ti chyběli ve středu, ve čtvrtek i v pátek. Důvodem nebyla ani nemoc, ani naplánovaná prověrka. Právě tyto 3 dny byly v režii devítek a jejich třídních učitelek. Pořádná oslava Dne dětí totiž vyžaduje perfektní přípravu a organizaci. Ta byla opět promyšlená do nejmenších detailů a všichni účastníci si ji náležitě užili. Ve středu si děti z mateřské školy prošly modrou „Šmoulí stezku“, ve čtvrtek čekala na žáky 5. až 8. tříd náročná trať vedoucí zámeckým parkem a částí Grundy. V pátek žáci 1. až 4. tříd absolvovali „zámeckou“ trať. Běh, plnění úkolů na deseti stanovištích, radost z pohybu, krásné počasí, dobrá nálada, skvělá organizace, diplomy a sladké odměny… Oslava Dne dětí se opět vydařila.

Mgr. Ivana Vaňková