Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Šmoulí dětský den pro mateřskou školu

Ve středu 1. 6., tedy přímo na Den dětí, vyrazili od školky malí šmoulové v doprovodu deváťáků na trasu v zámeckém parku. Cestou plnili úkoly na stanovištích – museli například hledat diamanty v trávě nebo figurky šmoulů schované v pilinách, vystřihnout a nalepit kytičku, vyžehlit a poskládat „šmoulí“ tričko a řadu dalších úkolů. Moc se jim dařilo a po návratu byli za svou snahu odměněni nanukem a bonbóny. Pak už na malé modrobílé šmouly čekal oběd a po něm usnuli během chviličky.

Ještě jeden podobný týden a z deváťáků se stanou profesionálové v pořádání orientačních soutěží. Po dlouhých diskuzích a přípravách probíhala po tři dny sportovní klání. Pro mateřskou školu, pro žáky 5. – 8. tříd a nakonec pro žáky 1. – 4. tříd. Nádherné počasí, kouzelný areál zámeckého parku, střelnice a pro nejstarší i nedaleké Grundy – to vše přispělo k příjemné atmosféře závodů.                                 

                                                                                       Mgr. Renata Schreierová