Den obce

V sobotu 13. června se konal v Holasovicích ve dvoře Den obce. Prostranství před muzejními budovami bylo zaplněno stánky s dobrotami i upomínkovými předměty, lavicemi a stoly pro návštěvníky, na předním místě stálo veliké pódium. Sálající slunce bylo příčinou žhavé atmosféry, zajisté ale k tomu přispěla také sledovaná vystoupení. Vždyť přihlížející diváci se nemohli dočkat, až uvidí na prknech, co znamenají svět, své děti a vnuky. Velmi milé bylo vystoupení malých dětí ze všech tří okolních školek a už se mezi námi napětí dalo krájet, protože na řadě byli „umělci“ z naší školy. Na pódiu se střídala děvčata z kroužku rytmiky s gymnastkami z 6. třídy, děvčata a chlapec z devítky strhli publikum tancem na známé melodie z muzikálu Pomáda podobně jako třeťáci na píseň z filmu Shrek. Všichni si užívali obrovského pódia a vedení profesionálním moderátorem, stejně jako pěvecká čísla – zpěvačka ze 7. třídy Veronika Varšová a pěvecký sbor Motýlci – si nemohli vynachválit péči zvukaře – profíka. Že se vystoupení líbila, o tom svědčilo chování diváků pod pódiem, kteří tleskali již během čísel, někteří se nechali strhnout k hlasitým projevům chvály nebo dokonce k tanečním pohybům. Ale i návštěvníci usazení na nedalekých lavicích pod stany nešetřili potleskem, aby malé tanečníky a zpěváky odměnili. Následovala hmotná odměna v podobě párku v rohlíku a děti se mohly rozhodnout, zda se spokojeně vydají domů nebo zůstanou ve dvoře, kde celé odpoledne a večer pokračoval pestrý a lákavý program.

Mgr. Blažena Wertichová