Den offline

Už je to jisté. Každoroční Den offline, který se připravuje v režii Žárovičky a Žárovky, má již své stálé příznivce a noví neustále přibývají. O oranžové náramky s nápisem “Dnes jsem offline” se ve čtvrtek 18. 4. přihlásilo bezmála 130 žáků naší školy. Být celých 24 hodin bez připojení k Wi-Fi je velká výzva a každý účastník si sám vyhodnotí, jak v ní obstál. Na odpoledne 19. 4. byla ve škole připravena již obvyklá stanoviště jako čtenářská dílna, deskové hry, opičí dráha v tělocvičně, kreativní dílna, prodejní výstavka… Velkému zájmu se těšila i letošní novinka – pečení palačinek a vaflí, které si všichni mohli ozdobit podle své chuti a fantazie. Velkou přidanou hodnotu měla zejména kavárna ve školní jídelně, kde pan šéfkuchař Zbyněk Diatka ve spolupráci se školní kuchyní kouzlil z červené čočky, ajvaru, pohanky, cizrny, červené řepy… Pomazánky, ragú, brownies, buchty…. MŇAM !!! Každý, kdo přišel, si určitě našel to svoje, byl spokojený a offline. Velké poděkování samozřejmě patří Žárovičce, Žárovce, školní jídelně a všem, kteří s námi odpoledne strávili bez připojení k Wi-Fi , nicméně napojení jeden na druhého.

Mgr. Ivana Vaňková