Den otevřených dveří

Ve středu 16. 4. 2014 se na ZŠ v Neplachovicích konal Den otevřených dveří. Pro návštěvníky byl připraven bohatý program a pestrá velikonoční výzdoba. První dvě vyučovací hodiny byly ukázkové, na své děti se přišli podívat hlavně rodiče. Během dne se uskutečnily čtyři komentované prohlídky. Paní ředitelka a vybraní žáci provázeli hosty po škole. Ti mohli nahlížet do tříd, odborných učeben, zhlédnout prezentaci ze školních akcí, zalistovat ve školních kronikách, prohlédnout si materiály o rekonstrukci školy a potěšit se velikonoční výzdobou. V jídelně bylo připraveno vystoupení dvou školních pěveckých sborů, tanečního kroužku školní družiny a výherci recitační soutěže přednesli básně. V odpoledních hodinách byla otevřena velikonoční dílna pro děti. Návštěvníci hlasovali o nejhezčí velikonoční kraslici, také měli k dispozici improvizovaný fotoateliér, kde jim žáci na přání zhotovili foto. Velký úspěch měla školní kavárnička s bohatou nabídkou kávy, čaje, zákusků, koláčů, bábovek a jiných laskomin upečených ochotnými rodiči. Jsme rádi, že se do naší školy přišli podívat nejen rodiče našich žáků, ale i prarodiče a ostatní občané okolních obcí. Těšíme se na další podobná setkání.

Mgr. Renata Schreierová

Děkuji všem, kteří přispěli ke zdárnému průběhu Dne otevřených dveří. Rodičům, či prarodičům za úžasné občerstvení, které zaslali do školní kavárničky, pedagogům za výzdobu školy a organizaci celého dne, správním zaměstnancům za výpomoc nad rámec svých povinností a v neposlední řadě všem žákům, kteří se aktivně podíleli na zajištění zdárného průběhu tohoto dne.

PaedDr. Ivana Pavlíková