Den s Armádou České republiky

Ve středu 15. února proběhl na naší škole den s Armádou České republiky. Navštívili nás členové Krajského vojenského velitelství v Ostravě, aby nám představili svou práci a seznámili nás se zajímavostmi hodící se nejen do vojenského prostředí. Navázali jsme tak na spolupráci, kterou má naše škola s Armádou ČR prostřednictvím soutěže Wolfram. Těchto závodů se účastníme pravidelně a na letošní květnový termín budeme do Opavy vysílat dvě družstva. Po úvodním představení všech členů, kteří na naši školu zavítali a asi hodinovým seznámením s činností naší armády, se žáci zúčastnili malého vědomostního kvízu. Úspěšní řešitelé si odnesli drobné upomínkové předměty. Následovalo rozdělení žáků na 4 stanoviště, které si pro nás vojáci připravili. V tělocvičně jsme se mohli seznámit s činností našich vojáků zapojených do zahraničních misí doplněnou fotkami a vybavením na těchto misích. Velmi poučné bylo stanoviště Přežití v přírodě, kde se žáci seznámili se spoustou zajímavých věcí, které lze využít i v běžném pohybu třeba na horách nebo v lese. Vše bylo opět doplněno množstvím praktických ukázek a reálných předmětů. Jedním ze 4 stanovišť byla také zdravověda. Zde si žáci zopakovali základy první pomoci a ošetřování zranění. Závěrečným stanovištěm byla laserová střelnice. Tam si zájemci mohli vyzkoušet střelbu na terč. Celý dopolední program s Armádou ČR nám utekl velmi rychle a myslím, že přinesl hodně zajímavých informací a poznatků.

Mgr. Jakub Machel