Den s knihou

Měsíc březen je věnován knize a čtenářům. Proto měla čtvrtá třída ve středu 25. března výuku zaměřenou na práci s knihou. Žáci po celý den pracovali s knihou „Děti z Bullerbynu“, kterou v rámci českého jazyka čteme na pokračování. Po namátkovém rozdělení do pěti skupin jsme se mohli pustit do úkolů. Ve skupinách doplňovali přichystané pracovní listy, které byly zaměřeny na porozumění textu a následnou interpretaci přečteného. V tělesné výchově soutěžila družstva. Cenné body, které zde žáci získali, následně proměnili za indicie. V neposlední řadě si přečetli další kapitolu, kterou pak ilustrovali. Za splněné úkoly získávali indicie, z těch na konci vyučování poskládali slovní spojení. Děti pracovaly velmi pěkně. Každé skupině se podařilo rozluštit ukrytá slova v indiciích, což bylo výsledkem výborné spolupráce všech zúčastněných. Dětem se tento den velmi líbil a již se těší na další téma.

Mgr. Klára Střížová