Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Den s roboty

V eTwinningovém projektu Amazing year se každý měsíc zaměřujeme na nějaký významný den. Březen jsme věnovali Evropskému dni mozků.  Pokusili jsme se naše mozkové závity procvičit na robotice. Jaké bylo pro žáky 5. třídy překvapení, když v pondělí 12. března po jarních prázdninách přišli do školy, kde na ně čekala návštěva s různými „robůtky“. Nejprve jsme si s jedním inteligentním robotem zacvičili a pak se pustili do samotného programování Ozobotů. Ze začátku nám stačil pouze papír a barevné fixy. Vyzkoušeli jsme si, jak se podle jednotlivých kódů pohybuje. Pak přišly na řadu iPady, kde jsme již zadávali jednotlivé kódy samostatně. Nadšení, když jsme Ozoboty spárovali a oni se následně pohybovali podle našeho zadání, je nepopsatelné. Nakonec jsem se dozvěděli i velmi důležité informace o bezpečnosti na internetu a využívání sociálních sítí. Že jsme si tento den užili, deklarují i komentáře samotných žáků.

Mgr. Klára Střížová