Den Země

Pokud patříte mezi pravidelné návštěvníky webových stránek naší školy, asi budete překvapeni. Níže pokračuje článek o tom, jak se naši žáci 30. dubna opět připojili k oslavám Dne Země. Jeho vyznění však letos může být pro mnohé z vás překvapivé. Asi čekáte, že se dočtete, jak žáci vyzbrojeni pytli a rukavicemi vyrazili do přírody, aby ji zachránili před nánosy nečistot z minulých měsíců. Jak překonávali hromady odpadků, dávali všanc čistě vyprané oblečení a bojovali s nepřístupným terénem. To vše proto, aby nezůstalo na zemi ani smítko. Zdá se vám to přehnané? Váš úsudek je tedy správný. Ono by nebylo jinak o čem psát. Žádné drama totiž letos nenastalo, brodění se černými skládkami se nekonalo. Pytle s nasbíraným odpadem zůstaly oproti předešlým letům poloprázdné (až na výjimky). Nezbývá než si jen přát, aby v příštím roce byly prázdné skoro, nebo dokonce úplně.

Mgr. Ludmila Volná