Den Země 2013

V pátek 19. 4. 2013 se na naší škole uskutečnil tradiční Den Země, kterého se účastnili všichni žáci školy se svými učiteli.
Vyšší ročníky – sedmáci, osmáci a deváťáci prováděli jarní úklid v okolí školy, hrabali listí, zametali a sbírali odpadky.
Ostatní si vybrali trasy v okolí Neplachovic, „vyfasovali“ igelitové rukavice a sáčky a pustili se do sběru odpadků v Neplachovicích, Holasovicích, přilehlých obcích a kolem cest. Prvňáčci prováděli úklid v Hliníku a v okolí Obecního úřadu v Holasovicích. Druháci a třeťáci vyrazili přes zámecký park, podchodem přes Holasovice na hřiště. Čtvrťáci si vybrali úklid kolem cyklostezky do Skrochovic. Páťáci sbírali odpadky v okolí nádraží, směrem do Loděnice a Neplachovic. Šesťáci se vypravili směrem na Štemplovec a neplachovské Zadky.
S organizací celé akce nám pomohl Obecní úřad v Neplachovicích. Svezl nám plné pytle nasbíraných odpadků a odvážel shrabané listí.
Letošní Den Země se opět vydařil a to i přesto, že bylo zataženo a někteří museli vytáhnout pláštěnky.

Štěpánka Matějková