Den Země

Taky jste si už někdy lámali hlavu nad tím, co darovat k narozeninám? Záleží především na přáních obdarovávaného. Ale co když je jím sama Země? Asi se shodneme, že v jejím případě není na místě troškaření. Proč jí tedy nevěnovat celý den? Den Země. Proto se žáci naší školy společně se svými pedagogy vydali ve středu 13. dubna do okolí Neplachovic, Holasovic a Skrochovic, aby vyčistili přírodu od toho, čím ji lidé zaneřádili. Říká se, že člověk nemá dát na první dojem. Nejprve se totiž zdálo, že nebude co uklízet. Bohužel, opak byl pravdou. Že bychom to, co do krajiny nepatří, už ani nevnímali? Proč ničíme to, co by pro nás mělo být nejcennější? Přijměme Den Země za svátek nás všech a třeba se příští rok vrátíme z procházky přírodou s prázdnou.

Mgr. Ludmila Volná